مسئولین کنگره
 
بیانات رهبری
پیام رئیس کنگره
پیام دبیر علمی کنگره
پیام دبیر اجرایی کنگره


.: اخبار

نتایج داوری مقالات اعلام گردید .

اطلاعیه شماره 1: دست اندرکاران کنگره و به خصوص کمیته علمی و داوری، مراتب سپاس و قدرشناسی خود را از جدیت و اهتمام همه ی بزرگوارانی که با صرف وقت گرانبهای خویش، ما را از موهبت چکیده ی کارهای تحقیقاتی خود بهره مند نمودند، ابراز داشته و امیدواریم که در آینده نیز از برکت این همکاری، همدلی و هم زبانی برخوردار گردیم.

به نام خدا

 

فرهیخته گرامی  با سلام و احترام

 

 

مشارکت کم­ نظیر شما در ارسال مقاله برای اولین کنگره بین­ المللی طب مکمل و جایگزین را ارج می­نهیم.

 این کنگره که با هدف آشنایی گروه­های پزشکی با حیطه طب سنتی، مکمل و جایگزین برگزار خواهد شد، فرصتی مغتنم برای گفتگو، تبادل نظر، انتقال تجربیات، تبیین دیدگاه مکاتب اصلی طب مکمل، ارایه نتایج پژوهشی و سرآغازی برای تعامل پزشکان و متخصصان طب رایج با  پزشکان متخصص  و کارشناسان طب سنتی، مکمل و جایگزین خواهد بود.

 استقبال دانشگاهیان گرامی از اقصی نقاط کشور، که با ارسال مقالات ارزشمند و متنوع، نمود و ظهور پیدا کرد برای دست­ اندرکارن کنگره، دور از انتظار بود.
داوری 988 مقاله ­ی واصله، در کمیته­ای متشکل از 15 نفر متخصص طب سنتی ایرانی، متخصص طب سنتی چینی، متخصصین علوم پایه پزشکی، متخصصین بالینی، متدولوژیست و هومیوپات ، بالغ بر 200 ساعت ارزیابی انفرادی و گروهی به انجام رسید. کمیته علمی و داوری مقالات، نهایت تلاش خویش، برای سنجش و قضاوت عادلانه و منصفانه ی سلایق و نظرات علمیِ مبتنی بر شواهد علمی را به کار گرفت.

 دست­ اندرکاران کنگره و به خصوص کمیته علمی و داوری، مراتب سپاس و قدرشناسی خود را از جدیت و اهتمام همه­ ی بزرگوارانی که با صرف وقت گرانبهای خویش، ما را از موهبت چکیده­ ی کارهای تحقیقاتی خود بهره­ مند نمودند، ابراز داشته و امیدواریم که در آینده نیز از برکت این همکاری، همدلی و هم­زبانی برخوردار گردیم.

 از بین 988 مقاله­ ی رسیده به دبیرخانه، تعداد 688 مقاله پذیرفته شد که از این میان، تعداد 47 مقاله برای سخنرانی، 296 مقاله برای ارایه به صورت پوستر (چاپ در ویژه ­نامه مجله Avicenna Journal of Phytomedicine (AJP) ) و تعداد 342 مقاله برای چاپ در کتابچه کنگره انتخاب شدند.

مهم­ترین شـاخص­هـای پذیرش مقـالات عبـارت بودند از :

1.       مرتبط بودن با محورهای کنگره

2.        رعایت ساختار متدولوژیک

3.      مقالات مروری که از پشتوانه علمی و یا روش­شناسی کافی برخوردار بودند.

توضیـح مهم : ارسال مقالات متعدد از سوی یک نفر (به عنوان نویسنده اول و یا نویسنده مسوول) و نیز مقالاتی که توسط گروهی از نویسندگان که با مشارکت جمعی نوشته شده و محتوای علمی آنها از مشابهت بالای 60 درصد برخوردار بود، کمیته داوران را ملزم نمود فقط آندسته از  مقالاتی که با معیارهای پذیرش کنگره همخوان ­تر بودند را بپذیرد.

لذا عدم پذیرش این دسته از مقالات به مفهوم کیفیت نامطلوب آن­ها نبوده است.

4.       مقالاتی که قبلا ارائه و یا چاپ شده و در عین حال در مقایسه با سایر مقالات از قوت علمی کمتری برخوردار بودند پذیرفته نشدند.

5.       در موارد مشابه محتوایی دریافت زودتر مقاله ملاک پذیرش بوده  است .    

– یـادآوری —

توضیح :

نکتـه­ ی 1 (بسیـار مهم): مجله Avicenna Journal of Phytomedicine (AJP)  به عنوان یک مجله بین ­المللی در پایگاه­های PubMed Central (PMC),Chemical Abstracts (CA),EMBASE,Islamic World Science Citation Database (ISC),Directory of Open Access Journals (DOAJ)  نمایه می­شود.
این مجله دارای ضوابطی خاص برای چاپ مقالات می باشد که یکی از این شرایط، عدم چاپ مقاله و یا چکیده ی آن در سایر مجلات  داخلی و خارجی است، لذا چکیده مقالاتی که از لحاظ کمیته داوران برای چاپ در مجله انتخاب شوند، در صورتی در این مجله به چاپ خواهند رسید که در مجله­ ی دیگری چاپ نشده باشند.

نکتـه­ ی 2: برای پوسترهایی که توسط نویسنده آماده و به دبیرخانه کنگره تحویل گردد، گواهی ارائه پوستر نیز صادر خواهد شد. برای اطلاع از فرمت پوستر و نحوه ارسال آن روی لینک زیر کلیک فرمایید.

نکتـه­ ی 3: مقالاتی که برای سخنرانی پذیرفته شده­اند، به شرط برخورداری از قاعده بالا (نکته شماره 1)، در مجله Avicenna Journal of Phytomedicine (AJP)  چاپ و گواهی سخنرانی نیز از سوی کنگره برای آنها صادر می­گردد.

نکتـه­ ی 4:  کلیه مقالاتی که به عنوان سخنرانی و یا پوستر انتخاب شدند، در صورت عدم برخورداری از قاعده بالا ( نکته شماره 1) فقط در کتابچه خلاصه مقالات کنگره چاپ خواهند شد.

نکتـه­ ی 5: زمان، مکان و برنامه­ ی سخنرانی­ ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

برای اطلاع از فهرست داوری مقالات، به لینک زیر مراجعه فرمایید. 

مقـالاتی که به صورت سخنـرانـی پذیرفتـه شده اند .

مقـالاتی که به صورت پـوستـر پذیرفتـه شده اند .

مقـالاتی که تنها در کتـابچه خلاصه مقالات  چاپ خواهند شد.

 بازگشت1394/06/03
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني    
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !